Altın Palmiye ödülleri sahiplerini buldu

izmit Merkez Kar İşgali Altında :)

İzmit Merkezden Kar Görüntülerini Çekmek için az önce yani saat 23:30'da dışarı çıktım ve kar yağarken en çok sevdiğim görüntü ise ağaçlar üzerinde oluşan muhteşem görüntü diyebilirim.
işte Çektiğim Fotoğraflardan birkaç tanesi...Fotoğraflar hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum...
Ağaç türünün ismini bilmiyorum ama galiba palmiye olacak, kar birikintisi üzerinde harika bir manzara oluşturmuş.
Çıplak ağaçlar üzerinde ise kar birikintileri adeta bir hayalet ağaçı andırır, heleki akşamları arka fonda bir ışık varsa muhteşem görüntüler meydana gelebiliyor.


Arabaların üstü Karla dolmuştu, o da ayrı bir güzellik katmış ortama.

Bu gördüğünüz Yolda saat 11'de kar topu savaşı oldu, orda oynamak vardı :)

Arabalar Tek Sıra Halinde dizili dururken bir perspektif oluşturduğu için çektim :)

Bu küçük ağaçların ismi nedir bilmiyorum ama güzel kareler olacağını düşündüğüm için çektim.


Palmiye Ağacı kar altında tamamen çökmüş bir haldeyken çektim.
Fotoğraf Makinesi  olmadığı için Telefonun objektifi gece modunda ancak bu kadar aydınlatabildi :)
Kar'ın Faydaları çoktur ancak beraberinde yol kazaları,donma ve soğuktan sokakta yaşayan insanların için iyi olmayabiliyor. Yinede faydalarını düşündüğümüzde Kar'ın yağması her zaman iyidir... Allah Van'daki Kardeşlerimizi, büyüklerimize bu Soğuk Günlerde yardım etsin İnşallah.

Yorumlar

 1. Çok güzeller.. :) İzmitteyken Şanlıurfayı bu kadr yakından takip ediyor olmak ilginçç :) Bizde kısa bir süredir bazı nedenlerden dolayı Şanlıurfadayız. Size o pek sevdiğiniz memleketinizden kar resimleri çekmek isterdm ama pek mümkün değil. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Batman'a uğrarsanız ben de bekliyorum efendim :)
   Benim memlekette kar manzaralarına sıklıkla rastlanır merak etmeyin urfa gibi değildir :)

   Sil
  2. Senin Batmanda elbette daha çok kar vardır, ama urfa ayrı bir güzelliği vardır :) hem 3 gün önce urfa da baya bir kar yağdı..

   Sil
  3. Urfa'ya bişey dediğim yok zaten sevgili güzel kardeşim :)
   Sadece Batman'a uğrarsa haber beklediğimi söyledim kardeşime hepsi o kadar :)

   Sil
 2. urfada 3 gün önce baya bir kar yağdı, keşke çekseydinizde yıllardır urfada görmediğim kar manzaralarını görebilme fırsatım olsaydı..Yinede düşündüğünüz için Teşekkür ederim. Kalb-i Mecruh :)

  YanıtlaSil
 3. Beaucoup de neige
  Mashallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun Türkçesi ne oli acaba :)
   Gelo bi Kurdî ev tê çi manê? :)

   Sil
 4. Evet evet çok güzel ve mükemmeller...
  Hatta burdan izleme imkanı da ayrı bi zevk :)
  Ki kar çok romantik ve bir o kadar da güzel yağar. Aynı şekilde güzel bir görüntü katar camdan bakarken, yada eğlenmek amaçlı dışarı çıkarken...
  Yada kartopu savaşları için heyecanla dolarken... Az önce dere bayır elimde naylon kaymak için güzel bir yer ararken gibi... Yada sıcacık evimize bi an önce varmak için koşarken...
  Sonra, sonrası yok buraya kadar...
  Kimse anlamaz köşedeki adamın neden eğlenmediğini, neden telaşla evine doğru koşmadığını, neden kartopuyla alakadar olmadığını...
  Kim bilsinki aslında onun bi evsiz olduğunu, koşacak bi evinin olmadığını... Islandıında değiştirebilecek elbisesi olmadığını... Hastalanacağından endişelenecek bir kimsesinin olmadığını...
  Veya Van'da mecburi imkanlar doğrultusunda kış günü çadır azabında yananları... Bir yaradır belki Van, ondandır içimizin cız diye ses çıkardığı, ya hiç bilmediğimiz Van'lar... En kötüsü de mahallemizde haberdar olmadığımız Van'lar, Vanlılar...
  Her neyse... Kar yağmış...
  Nasıl yani, nasılı yok... Bitti...
  Ve mutsuzduk, Ah ne güzeldi o günler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu Güzel ve Anlamlı Yazın için Ne kadar Teşekkür etsem azdır, Vanlı Kardeşlerimizi Tekrar hatırlatman çok iti oldu, Onların bu kar-kış kiyamette sokaklarda ve çadırlarda soğuktan tir tir titrerken insanın içi gerçekten rahat etmiyor... RAbbim Onlara yardım etsin...Devlette artık Halka konteynirleri zamanında versin..Her zaman verdik diyorlar ama ortada fol yok yumurta yok...Halk çadırlarda soğuktan yatamiyor..
   SAygılarımla..

   Sil
  2. Benim kastetmek istediğim sokağımızdaki Van'lar, Vanlılar... Acaba bizim sokakta soğuktan tirtir titreyenler yok mudur? Hiç haberdar mıyız kapı komşumuzdan, yada az ilerdeki yalnız oturan yaşlı teyzeden? Yok yok kar sadece romantik yağınca güzel oluyor... Hem komşuların da bir sevgilis olsaydı, yada yaşlı teyze de birileriyle kalsaydı... Bize ne ya, amannn...

   Sil
 5. The english (hi the french) ;)1 Şubat 2012 02:18

  Urfa Bingol Batman Van Mus Pazarcik Maras Agri Diyarbakir Elazig

  Yes really beautiful !!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. That is True, Güneydoğu it ise very Beatiful :)

   Sil
  2. Erê lawo, nokê me çûne bajara bûne leblebûn :)))

   Sil
  3. Bajarê te çima çûya leblebûn'a :D

   Sil
 6. VAN : WE LOVE YOU !!!!!

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel kareler yakalamışsın. Allah evsiz yakacaksız olan cümle insanların yardımcısı olsun.

  YanıtlaSil
 8. Valla ben Urfa için beautiful falan diyemiyeceğim. Çünkü burayı da insanlarını da sevemedm pek. Ya da ben hep yobazlarıyla karşı karşıya geldim. Burda kar yağdığında dışarı çıkan yok . Düşünebiliyormusunuz kar oynayan yok, yürüyüşe çıkan yok. :s Burda gelişi güzel bir yaşam var.:/ Doğrusu ben Istanbul'da doğup büyüdüğüm için GÜNEYDOĞU bana haddinden fazla zor geliyor.:/ BEN BU ŞEHİR DE MUTLU DEĞİLİM.. :(

  YanıtlaSil
 9. Urfada kar yağacak ve çoçuklar dışarı çıkıp oynamayacak, urfada kendimi bildim bileli çoçukları her zaman böyle birgünü bekleyip oynamayı bekler...Şimdi çok merak ettim urfada hangi mahallede oturuyorsun?

  YanıtlaSil
 10. Bir kaç çocuktan başka kimseyi görmedim. Gençler,büyükler yaşlılar kimse yoktuu.. :/ Hm, tam merkez de değiliz.

  YanıtlaSil
 11. Ama yemeklerine ve misafirperverliklerine hiç bir şey diyemem. O kadr yere girmişim çıkmışmdır böyle ağırlanma görmedm.. :) Ben çok dikkat ederdim buraya gelmeden önce sağlığıma. Az yağlı, az salçalı, tuzu ve acısı yok denecek kadr az. Yemek tarzım tamamen deişti burda.:)Istanbula gittiğimde buranın yemeklerinden yapıyorum millet bayılıyor:) Özellikle tava ve sıkması bıkmayacağım lezzetlerden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaşlıların çıkması zaten zordur, onların hayatın her yönünü yaşamışlardır. Misafirpervrliklerine zaten laf edemessin :) Dünyanın en misafirperver milletidir, dışardan gelen herkese kapılarını açarlar...Yemeklerini herkes sever, sizde sevmişsiniz ne güzel :)

   Sil
 12. Yaşlılar da derken ordaki mubalağayı kaçırmışsınız anlaşılan.. Ayrıca kimseyi karalama gibi bir derdim yok olanı söyliyorum sadece. Biz aslen iç anadoluluyuz. Hiç gitmedm bilmiyorum. Ama oranında insanlarını pek sevmiyorum. Herkesin bir çizgisi vardır. O çizgiyi aşana ikinci şans vermem olanaksız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız, herkesen yaşama ve insanlara bakış açısı aynı değildir, siz ikinci şans vermessiniz başkası verir...

   Sil
 13. Yani ;) Çizgiyi aşana ama ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman Sorun yok, urfada yaşayan Urfalı olmayan Hemşerim :)

   Sil

Yorum Gönder