Altın Palmiye ödülleri sahiplerini buldu

Nuh: Büyük Tufan - Noah (2014)

Hepimizin çok yakından bildiği Hz Nuh (A.s) hayatında çok önemli olan bir bölümü konu edinen Nuh: Büyüh Tufan orijinal adıyla Noah filmi Hz Nuh peygamberliği döneminde yaşanan sel tofanını konu edinen film ülkemizde 3 Nisan'da vizyona giriyor. Epik ve Macera türünde kaşımıza çıkacak olan filmde birçok önemli oyuncu bu filmde bir araya geliyor. yapımcılığını her zaman ki gibi Amerika film şirketleri tarafından yapılıyor.

Nuh rolünde Akademi Ödüllü  Russell Crowe'u izlediğimiz filmde Crowe'a Jennifer Connelly, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi isimler eşlik ediyor. Filmin yönetmeni ise en son Black Swan filmiyle izleyici karşısına çıkan ünlü yönetmen Darren Aronofsky.
noah poster
Nuh: Büyük Tufan Afiş
Filmin fragmanı ve afişlerine bakılırsa başarılı bir görsel şov karşımıza çıkacak ancak burada önemli olan yabancıların Hz Nuh tufanını yaşanmış haliyle ve konuyu çarpıtmadan işlemesi burada çok önemli. Umalım ki Cennettin Krallığı filmi kadar tarafsız bir şekilde vizyona yansıtabilirler. Her ne kadar Cennetin Krallığı gerçek anlamda tarafsız şekilde işlenmemiş olsada, işleniş açısından birçok dini filmden daha tarafsız konuyu yansıtmayı başarmışlardır.

Herkes gibi bende çok merakla beklediği bir film, gerek oyuncu kadrosu gerekse de yönetmeni  Darren Aronofsky başarıları göz önüne aldığımızda birçok filmden kaliteli bir yapım ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Nuh Tufanı filminin beyazperde.com sitesinde konusu şu şekilde verildi.
Ölümcül bir sel felaketi dünyadaki tüm yaşamı tehdit ettiğinde Hz. Nuh Tanrı'dan aldığı kutsal bir emir doğrultusunda bir gemi inşa etmeye başlar. Bu devasa gemiye her canlı türünden örnekleri alarak insan ve canlı hayatının devamlılığını emniyet altına alacaktır. Öncelikli amaçlarından bir diğeri de eşi Naamah ile oğulları Ham, Shem ve arkadaşı Ila'nın hayatlarını kurtarmaktır. Öte yandan yaşadıkları yerde bulunan insanlar Nuh'un planını öğrenip onu öldürmeye yelteneceklerdir. Ancak Nuh ne pahasına olursa olsun ürkütücü bir şekilde yükselmekte olan su seviyesine karşı umudunu korumaya ve bu zorlu görevi yerine getirmeye çalışacaktır.
Nuh: Büyük Tufan Fragman izle
Film hakkındaki görüşünüz nedir?

Yorumlar