Hükümet Kadın 2 (2013)

Yönetmenliğini Sermiyan Midyat'ın üstlendiği Hükümet Kadın 2  Çok Yakında Sinemalarda. Beyazperde sitesinde 8 Kasımda görünen film ilk serisinde çok ilgi alan film, şimdiden en çok beklenen yerli filmler arasına girmeyi başardı.
Hükümet Kadın 2 Afiş

Film içeriği  Hakkında Bilgiler 
Hükümet Kadın 2'de ilk filmde yaşananların 7 yıl öncesine gidiyor; Xate ve kocası Aziz Veysel'in Faruk ile olan azılı mücadelesine tanık oluyoruz. Xate'in Güneydoğu'nun ilk kadın belediye başkanı olmasına henüz yedi yıl vardır ve şimdilik belediye başkanı Aziz Veysel'in eşi olarak yaşamaktadır. Faruk'un bitmek bilmeyen koltuk sevdasının kökeni de bu günlere dayanmaktadır. Xate, sıradan sabahlardan birinde Aziz Veysel'i evden uğurlarken beklenmedik bir sürprizle karşılaşır. Bu kötü sürpriz de Xate ve Faruk'u bir kez daha karşı karşıya getirir. Daha da beklenmedik olanı ise tüm kasabalıyı şaşkına çeviren 'erken seçim' kararıdır.
Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat'ın kendi babaannesinin yaşamından esinlenerek kaleme aldığı Hükümet Kadın filminde, Güneydoğu'nun ilk kadın belediye başkanı olan Zekiye Midyat'ın hikayesini izlemiştik. Devam filminin başrollerinde bir kez daha Demet Akbağ'ın ve Sermiyan Midyat yer alıyor.


Hükümet Kadın 2 Fragman izle
Film Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşınız.

Yorumlar