Altın Palmiye ödülleri sahiplerini buldu

El Cin (2012)

Korku ve Gerilim Türünde Yeni bir Türk filmi geliyor, Bugüne kadar gelen Türk filmlerinde genelde korku öğeleri her zaman Cinler olmuştur. Yeni gelen film ise isminden kendini hemen belli ediyor. El Cin filminin yönetmenliğini Dabbe ve Semum filmlerinin yönetmeni Hasan Karacadağ tarafından gerçekleştiriliyor. Filmin Başrollerini Fulya Zenginer, Serdal Genç ve Oğuzhan Yıldız paylaşıyor.
El Cin Afiş
İstanbul'un sahil ilçesi Şile'de küçük bir kız kimliği belirsiz kişilerce kaçırılır. Olaylardan habersiz, kendi halinde yaşayan 5 üniversiteli genç, bir anda bu kızla ilgili garip olaylar yaşamaya başlarlar. Aniden beliren,telepatik görüntüler, belirsiz fısıltılar, lanetli olaylar çevrelerini sarar. Kızla ve ailesiyle hiçbir ilgileri yokken neden bu görüntülerle karşılaştıklarını çözemezler. Kendi kendilerine bir çıkış yolu ararken, gizemli kaçırılmanın ardındaki sırlar onları cinler alemine doğru sürükler.
Ölüm ve hatta ondan daha korkunç olan acılar şimdi çok daha yakındır... Dabbe ve Semum filmlerinin yönetmeni Hasan Karacadağ’ın imza attığı son korku filmi olan el-CİN bu coğrafyanın en bilinen mistik olgularından olan ‘cinler alemini’ beyazperdeye taşıyor. Oyuncu kadrosunda ise Fulya Zenginer, Serdal Genç, Oğuzhan Yıldız, Hande Kaptan ve Alper Kadayıfçı gibi isimler yer alıyor

Yorumlar