Altın Palmiye ödülleri sahiplerini buldu

Vücut (2012)

Yönetmenliğini Mustafa Nuri Eser'in Yaptığı Vücut filmi Dram türünde 4 Mayısta Sinemaya Giriyor, filmin başrol oyunculuğunu paylaşan oyuncular şöyle sıralanmaktadır: Hatice Aslan, Hakan Kurtaş, Cengiz Bozkurt ve Şebnem Dilligil paylaşıyor. Tiglon Dağımcılığı ile 2010 Yılında hazırlanan film  bu mayıs ayında vizyona giriyor.
Vücut 2012
Vücut Film Afişi
Vücut filminin Hikayesi/Sinopsisini Merak edenler için.
Leyla artık orta yaşlara merdiven dayamış ve ömrünün büyük bölümünde Almanya'da yaşamış eski bir porno oyuncusudur. Bu sıkıntılı sektöre girmesine neden olan sevgilisi Yılmaz ile İstanbul'a döndüklerinde, Yılmaz Leyla'dan ayrılır. Fakat beraber son bir film çekmek için Layla'yı ikna da eder.
Leyla’nın genç İzzet ile yolu bu filmin çekimlerinde kesişir. İzzet de Leyla gibi normalin dışında bir hayat sürmüştür. Küçük yaşlarda tanık olduğu trajik bir olay ömrünün geri kalanını etkilemiştir. Yılmaz’ın film için internete verdiği ilanı duyunca fırsatı değerlendirmek isteyen İzzat çekim günü sette bir kavga yaşanınca herşeyi bırakır kaçar fakat Leyla’nın suretini hiç unutmaz, zihnine kazır ve içi yangın yeri olan bu kadının peşinden gider.

 Yaşadığı hayata ilaçların desteği ile katlanan Leyla, İzzet’in sıcaklığına güvenir ve kendini bu genç adama teslim eder. Çevrelerinde yaşanan olaylar beklenmedik sonuçlara gebeyken, iki sevgili önlerine çıkan bu yeni hayat yolundan beraber yürümeye çalışırlar...

Vücut Film Yönetmeni ve Oyuncular Hakkında Kısa Bir Bilgi
 Aslen kreatif direktör olan ve halen bu alanda da çalışmalar veren Mustafa Nuri'nin yazıp yönettiği Vücut filminin başrollerini Hatice Aslan, Hakan Kurtaş, Cengiz Bozkurt, Şeyla Halis ve Şebnem Dilligil’in paylaşıyor. 5. Uluslararası Montreal Film Festivali’nde İlk Film kategorisinde yarışacak olan yapım, insanın bedeniyle olan sorgulanmaya açık ve çarpıcı ilişkisini, bu sorgulamayı belki de en çok yapacak olan bir karakterin merkezinden ve onun yaşamaya çalıştığı aşk hikayesi üzerinden anlatıyor...

Vücut Film Fragmanı izle:
Bilgiler ve Fragman ışığında görüşlerinizi paylaşınız.

Yorumlar